Sydney Opera House - Fanda, Iva, budova opery a modré australské nebe, zrcadlící se na hladině mořského zálivu v přístavu v Sydney. Krásná vzpomínka na asi nejhezčí dovolenou mého života!
Let s airlliniemi China Southern trvá 11 a půl hodiny. Odlet z Paříže ve 12:25 hodin, přílet do jihočínského města Guangzhou v 6 hodin ráno místního času. Toto je snímek monitoru pro cestující v Airbusu A330-200, pořízený před setměním někde nad Sibiří.
Po mezipřistání v Číně let pokračoval v půl deváté z Guangzhou do Sydney, kde jsme přistáli večer ve 20 hodin 40 minut. Doba letu 10 hodin 20 minut. Snímek monitoru pořízen při přeletu nad rovníkem (equator).
Monitor v letadle měl přepínání mezi čínštinou a angličtinou....
Sydney - První dny jsme strávili v Sydney v hotelu Glenferrie Lodge v krásné čtvrti Krrimbilli. Přes záliv jsme hned první ráno spatřili na protějším břehu symbol Sydney - slavnou ikonu moderní architektury, budovu opery. Úplně vpravo na snímku jsou pilíře neméně slavného mostu Harbour Bridge.
Sydney - Harbour Bridge - Pondělí 5.května 2014 v Sydney. Naše první cesta vedla po nábřežní stezce, používané hojně místními sportovci. Ač podzim, počasí bylo slunné a velmi teplé.
Sydney - Harbour Bridge - Tato gigantická ocelová konstrukce spočívá na čtyřech mohutných žulových pilířích. Most je vysoký 59 metrů. Celková délka mostu činí 1150 m. Samotný oblouk má rozpětí 503 m a jeho vrchol se nachází 134 m nad hladinou moře. Výstavba mostu, jehož autorem je železniční stavitel John Bradfield, trvala 8 let (od roku 1924 do roku 1932). Australané mu říkají v narážce na jeho tvar Coat hanger (Ramínko na šaty). Na most je možno se vyšplhat v rámci organizovaných prohlídek pod názvem "Harbour Bridge Climb" - skupinky odvážlivců mi připadaly jako malí mravenečci. Asi bych tam nešla...
Sydney - Harbour Bridge - Teprve v jeho těsné blízkosti člověk pozná, jak je most v Sydney veliký. V mostovce je čtyřproudá komunikace a železniční trať.
Sydney Harbour Bridge - Opěrné pilíře mostu jsou večer nasvíceny tak, že se nedají přehlénout. V květnu se zde stmívá již v šest večer, ale i večerní život v Sydney je pestrý.
Opera House - Asi nejslavnější budova v Sydney, krášlící nábřeží v centru města již přes 40 let. Jejím autorem je dánský architekt J.Utzon, který však na její stavbu v závěru neměl již žádný vliv, protože opustil Austrálii pro neustálé neshody s vládou ohledně rozpočtu stavby. Výsledek se prý proto liší od původního architektova projektu. Do jaké míry to ovlivnilo celkový vzhled stavby, těžko soudit. Mne trochu překvapilo, že stavba není až tak bílá, jak jsem si jí představovala - zářivě bílá je jenom střecha - zatímco podstatná část budovy se utápí v hnědých tónech. Dovnitř jsme jenom nahlédli - interiér vstupní haly mne nijak neoslovil.
Sydney - Opera House - Detail střešní krytiny. Střídání glazovaných a matných keramických dlaždic je velmi zajímavé. Jde prý o dlaždice, dovezené ze Švédska. Každý kus je originál, na celé stavbě prý nejsou dva stejné.
Sydney ferry - V Sydney je oblíbenou městskou dopravou trajekt. Má několik tras a jezdí prakticky každou půl hodinu. Všechny trasy mají jeden společný terminál - Circular Quay- přístav v centru města hned nedaleko budovy opery. Cestování tímto městským trajektem je rychlé, levné a pohodlné, navíc pro nás suchozemce velmi exotické. Vždy jsme vydrželi venku na přídi, pozorujíc hustou lodní dopravu všude kolem. Tolik různých plavidel, křižujících každou chvíli záliv v pomyslném trojúhleníku Harbour Bridge-Opera House-Circular Quay jsem v životě neviděla.
Sydney ferry - Přistání trajektu v jednom z přístavišť pro městskou hromadnou dopravu.
Sydney Harbour - Z paluby trajektu lze pozorovat velmi zajímavá plavidla všude kolem.
Sydney National Maritime Museum - Národní muzeum námořnictví má zajímavou flotilu, z níž většina je přístupná se zakoupenou vstupenkou.
Sydney National Maritime Museum - V zálivu Darling Harbour sídlí národní námořnické muzeum, kde kotví m.j. replika plachetnice Endeavour kapitána Cooka, který r.1770 přistál nedaleko dnešního Sydney a prohlásil východní pobřeží nového kontinentu za britské. Plachetnice je přístupná, prohlídli jsme si ji - a kdybychom měli víc času, pokusili bychom se porozumět podrobnému výkladu přítomných průvodců. Plachetnice párkrát za rok vyplouvá na moře na několikadenní plavby podél východního pobřeží.
Sydney National Maritime Museum - Na břehu u národního muzea námořnictví kotví také obrovská válečná ponorka Onslow, která sloužila australské armádě v době tzv. studené války celkem 30 let (1968 až 1999) a během této služby prý obeplula 16krát zeměkouli. Exkurze v ponorce byla velmi zajímavá. Průvodci jsou pravděpodobně váleční veteráni, kteří dopodrobna znají vše o plavidle, jeho zařízeních a životě v ponorce. Prý jsme byli ten den už čtvrtí Češi, co se přišli do ponorky podívat! Hned vedle kotví australský vysloužilý bitevník jménem Vampír (1959-1986). Škoda, že jsme si nevyčlenili na návštěvu tohoto muzea víc času - na maják už jsme ani nešli...
National Maritime Museum - Whales - Co mne lákalo v muzeu nejvíc, byla expozice o velrybách, zapůjčená z francouzského národního muzea. Byla to sice jenom chabá náhražka za neuskutečněný výlet za velrybami na moře. V květnu totiž sezóna migrujících velryb a jejich mláďat sotva začíná, a tak možnost je vidět se smrskla na nulu... tak jsem si alespoň v muzeu prohlédla velkoplošné fotografie těchto úžasných tvorů z objektivu pana Bryan Austina.
Sydney Darling Harbour - Čtvrť Darling Harbour nabízí zábavu a osvěžení - nábřežní promenáda, desítky restaurací a barů. Zde to prostě žije.
Sydney Darling Harbour - Sydney je město plné vodních cest, lodí - a stavebních jeřábů!
Renting a motorbike in the front of the hotel Glenferrie Lodge - 7.května 2014 nám mladík Garth přiváží motorku přímo před hotel. Nastává moment, na který jsme se tak těšili - vyhoupneme se do sedla a pryč z města na pobřeží!
Sydney on bike - 7th May 2014 - Vybaveni čtyřmi cestovními boxy a navigací vyrážíme za svým dobrodružstvím. Motorku známe - je to Suzuki V-Strom, se kterým jsme před pár lety začínali. Helmy, boty i oblečení máme svoje. Výborným pomocníkem pro cesty je i náš Interkom - komunikace z helmy do helmy. ještě zvyknout si na jízdu vlevo - Tak Goodbye, Sydney!
Walkabout Wildlife Park - V "safari" parku s australskou faunou jsme právě přišli včas - nastalo předvádění medvídků koala.
Koalas at Walkabout Wildlife Park - Ve výběhu koal byly ošetřovatelkou šetrně probrány dvě samičky ze spánku a začaly projevovat zájem o své okolí.
Koalas at Walkabout Wildlife Park - Koalu jsme si mohli pohladit - nejlépe u kořene ocasu. Jiný dotyk, natož braní do náručí, prý tato citlivá zvířátka stresuje...
Koalas at Walkabout Wildlife Park - .. a tak nemám fotku "Já a koala", což patří mezi povinné foto-suvenýry z Austrálie. Zkrátka jsme navštívili zařízení, kde je vše podřízeno blahu zvířat -a turismus zde nemá prioritu. Byla to naše volba a nelitujeme toho, protože jsme se při výkladu dozvěděli mnoho zajímavého.
Kangaroo and Emu at Walkabout Wildlife Park - Volně se procházející pštrosy emu a lenošně se na slunci povalující klokany jsme si taky mohli pohladit. Klokan o to však zjevně nestál, a emu?
Kangaroo rear feet at Walkabout Wildlife Park - Detail zadní nohy klokana. Co s nimi dovede, jsme se několikrát přesvědčili, když jsme je pozorovali později ve volné přírodě.
Emu at Walkabout Wildlife Park - Takhle to vypadá, když vám emu zastoupí cestu parkem.
Emus at Walkabout Wildlife Park - Emu si nás oblíbili a chodili všude za náma!
Ou new friend emu at Walkabout Wildlife Park - Pronásledování pštrosem emu, prchli jsme do vzdálenějších partií parku. zde jsme pak viděli aboriginské skalní umění a varana na stromě. hada jsme naštěstí nepotkali, i když prý jsou běžnou součástí australské přírody...
Flying fox at Walkabout Wildlife Park - Ošetřovatel zajímavých živočichů kaloňů, anglicky "flying fox ("letající liška") nám podal podrobný výklad o tomto zvířeti a jedna ze samiček nám před kamerou předvedla svá křídla. jsou to býložravci, živící se nektarem z květů. Inteligenci mají prý jako pes nebo kočka.
Central Coast - Norah Head, New South Wales - Divoké Tasmanovo moře, omývá svými mohutnými vlnami skalnaté východní pobřeží Austrálie. Toto je pohled z majáku v Norah Head.
Norah Head Lighthouse - Na své cestě po pobřeží jsme navštívili jeden z majáků. Tento v Norah Head je provozován dobrovolnickou organizací, která zde nabízí kromě prohlídek též ubytování v domu strážce majáku a svatební obřady. My už ten svůj máme zanedlouho 28 let za sebou...
Norah Head Lighthouse - Prohlídka majáku byla zajímavá a velmi podrobná. Škoda jen, že Australani se holedbají tím, že mluví velmi rychle. A je to fakt - z celé prohlídky si nakonec pamatuji jenom to, že jsme byli prý první návštěvníci z Česka!
Travelling on bike - Central Coast, New South Wales - Ta tuhle fotku jsme si nechali pořídit od zaměstnance údržby parkoviště nad pláží Caves Beach. Ten člověk, jakmile uviděl motorku, okamžitě přispěchal ze svého auta jenom proto, aby nám řekl, že takovou motorku má taky doma!
Caves Beach - Central Coast, New South Wales - Jedinečnost pláže Caves Beach spočívá v tom, že jsou na ní skalní labyrinty, kam je ovšem přístup jenom při odlivu.
Caves Beach - Central Coast, New South Wales - V květnu je v Austrálii po sezóně - a do moře chod jenom skalní skateboardisti - a čeští otužilci, které neodradí ani vysoké burácející vlny.
Pelican Feeding The Entrance, Central Coast, New South Wales - Každodenní odpolední krmení pelikánů v zátoce v centru letoviska The Entrance - velká turistická atrakce!
Bay Watch, Central Coast, May 2014 - Stanoviště pobřežní hlídky je v květnu osiřelé
Interkom in use - Do Austrálie jsme si přivezli svoje vlastní helmy vybavené Interkomem. Já jsem měla úplně novou - s novou kresbou od Marty, je na ní naše Billie.
Samurai Beach - Port Stephens, New South Wales - Tak tady na motorce jen tak někdo nebyl...
Samurai Beach - Port Stephens, New South Wales - Pouze stopy v písečných dunách prozradí, jak těžké je se sem dostat...
BBQ in Australia - Barbecue je asi nejoblíbenější činnost v Austrálii, soudě podle vybavení verand, teras a veřejných parků. Zde na verandě pronajateého bytu v Port Stephens jsme si večer připravili steaky z klokana. Byly vynikající, zalité báječným australským červeným vínem.
Gan Gan Lookout -Nelson Bay, New South Wales - 360 stupňů rozhled po zátoce Nelson Bay patřil mezi nejpůsobivější momenty našeho výletu na sever.
Blue Mountains, New South Wales - Po výletu na pobřeží přišly na řadu hory - Blue Mountains se rozkládají západně od Sydney asi hodinu jízdy do vnitrozemí. Název "Modré Hory" prý získaly podle modře tónovaného silicového oparu z eukalyptů. Do hor se jede k našemu velkému překvapení po víceproudé silnici, která stoupá po táhlých hřebenech (nikoliv úzkým sevřeným údolím a průsmyky jako v Evropě) v civilizované krajině, město za městem, kde by obraz jako tento nikdo nečekal.
Three Sisters - Blue Mountains, New South Wales - Skalní útvar "Tři sestry" je hlavní atrakcí vyhlídky na okraji rokle v městě Katoomba. Město je vystavěno na skalní plošině, která je ohraničena skalními útesy, padajícími dolů do hustého lesa. Stovky metrů pod náma dole je prales skoro nedotčený civilizací. Macocha je proti tomu dětská hračka.
Three Sisters - Blue Mountains, New South Wales - Západ Slunce nad Blue Mountains. Stmívání probíhá náhle a rychle. Dole už je určitě tma, ale tady nahoře jsou ještě sluncem zalité vzdálené skalní horizonty.
The Scenic World - Blue Mountains, New South Wales - Rokle, prales, skalní stěny a vodopády, ale také bývalé štoly uhelných dolů dnes již zakryté milosrdným pralesem - to vše lze vidět při návštěvě "The Scenic World". Tato lanovka přemosťuje hlubokou rokli na okraji Katoomby. Má průhlednou podlahu, skrz kterou se hledí dolů do korun stromů do hloubky 270 metrů.
Skyway and Three Sisters - Blue Mountains, New South Wales - Lanovka Skyway and Tři sestry vpravo na pozadí.
Skyway - Blue Mountains, New South Wales - Neuvěřitelný pohled dolů do hloubky 270 metrů.
Katoomba Falls - Blue Mountains, New South Wales - Pohled z lanovky na vodopád.
Three Sisters from Skyway - Blue Mountains, New South Wales - Tři sestry -pohled z lanovky Skyway.
Grand Pacific Drive - New outh Wales - Jižně od Sydney láká navštívit pobřežní cestu Grand Pacific Drive. Škoda, že už nemáme motorku- odevzdali jsme jí po 4 dnech krásného cestování po pobřeží, a nyní v zapůjčeném autě jedeme do Canberry s krátkou zastávkou na kopci s výhledem do moře. Pozorujeme paragladisty při jejich neuvěřitelných letech, kdy se nechají unášet teplými proudy až nahoru nad naši úroveň.
Australian Magpie - Australská straka patří -vedle různých papoušků- mezi nejběžnější ptactvo. kromě pestrého fraku je charakteristická svým zvláštním "zpěvem". Vůbec zvuky, které se v Austrálii ozývají po ránu, jsou pro nás Evropany poněkud nezvyklé, protože jsou prostě a jednoduše jiné, než ranní kohoutí kokrhání.
Magpie introducing Canberra, the capital of Australia - 13.května 2014. Zde se mi podařilo vyfotit zvědavou straku na pozadí hlavního města Austrálie, Canberra.
Magpie introducing Canberra, the capital of Australia - Ranní vyjížďkou na Mount Ainslie Lookout začal náš den, který jsme věnovali hlavnímu městu Austrálie - Canberra.
Canberra, the capital of Australia - Místo, kde se Canberra nachází, bylo vybráno jako místo pro hlavní město Austrálie roku 1908, aby došlo ke kompromisu mezi soupeřícími dvěma největšími městy, tedy mezi Sydney a Melbourne. V mezinárodní soutěži o design města zvítězil návrh dvou chicagských architektů Waltera Burley Griffina a Marion Mahony Griffinové. Stavba započala v roce 1913. Navštivili jsme tedy město sto let od jeho založení. Zde je poled z hory Mt.Ainslie - průhled jednou z důmyslně navržených os města - od budovy válečného památníku ANZAC (dole pod horou-není vidět) k budově parlamentu (na uměle navršeném kopci na druhém břehu vodní plochy)
Eucalyptus tree - Nejběžnějším stromem v Austrálii je eukalyptus. Je jich mnoho druhů a některým se takto neuvěřitelně loupe kůra. Jejich typický odér, řekněme vůně, nás provázel na cestách motorkou. To je vlastně důvod, proč tak miluji cestování v sedle motorky. Člověk má zážitky hned o jeden rozměr bohatší - v autě těžko ucítíte vůni okolní přírody.
Canberra vehicle registration plates celebrating 100 years of the capital city - V Canbeře mne zaujaly jedinečné "SPZ" oslavující 100 let od založení města.
Reptile Zoo Canberra - Abychom se vůbec setkali s hady, tolik pověstnými zvířaty Austrálie, po cestě vnitrozemím jsme se zastavili v reptáliu. Zde jsme si mohli prohlédnout na živo, jak vypadají ti nejjedovatější hadi tohoto kontinentu.
Reptile Zoo Canberra - Tak například toto je jeden z nejběžnějších hadů, kterého můžeme spatřit na kterékoliv farmě za stodolou...
Reptile Zoo Canberra - Také nám byl představen malý krokodýlek. Na rozdíl od amerického gatora v Gator Chateau v Louisianě, tento by mohl kousnout, a proto se nepůjčuje do náručí.t
Reptile Zoo Canberra - .. tak si Fanda alespoň pohladil krajtu!
BBQ in Lake Hume Resort - Naše oblíbená večerní činnost
Possum attending our BBQ party in resort Lake Hume late night - Na cestě mezi Sydney a Melbourne jsme jednu noc strávili v krásném resortu poblíž jezera Hume. Samozřejmě, že jsme se opět večer věnovali tolik oblíbené činnosti - barbecue (BBQ). Na večírek přišli -a na konstrukci střechy se usadili- postupně tři posumové. Někteří se k nám točili čelem, jiní druhou stranou...
Possum attending our BBQ party in resort Lake Hume late night - .. načež nám dolů sestali... Bííp!
Lake Hume, New South Wales - 14.května 2014. Jezero, přesněji přehrada, Hume a naše pronajatá Mitsubishi. Auto jsme použili pouze pro přesun našich zavazadel mezi Sydney a Melbourne, což je bezmála 900 km. V Sydney, stejně jako o pár dní později v Melbourne, jsme si pronajali motorku. Počasí nám bylo příznivě nakloněno - bylo příjemných cca 20 stupňu Celsia a prakticky nikde nám nepršelo. 
Vzadu na druhém břehu je vidět typická krajina v této oblasti - zelené pastviny s mnoha solitérními stromy. Pasou se zde stáda hovězího dobytka (převládali černí angusové) a stáda ovcí. Díky pohybu na čerstvém vzduchu má maso v Austrálii vynikající chuť - a to jako hovězí, tak skopové!
BBQ at parkplace on highway between Sydney and Melbourne - BBQ lze v Austrálii provozovat i na parkovišti na dálnici. Je zde kompletní čisté vybavení - na elektřinu, a to vše zdarma! Stačí si jenom přivézt maso a alobal. V Austrálii jsou i obyčejné klobásy plně masa, a prostě výborné!
Highway M31 between Sydney and Melourne - Pohled z auta na dálnici mezi Sydney a Melbourne. Občas dopravní značky upozorní na možnost střetu se zvěří.
Liquor store "drive-in" - Stejně jako v USA, i v Austrálii se alkohol prodává pouze ve specializovaných obchodech. Tento je vybaven vnitřním stáním pro vozidla. Dali jsme tomu pracovní název "drive-in na chlast". Kupovali jsme výhradně australská vína, v nichž byl velký výběr.
Liquor store - czech beer Budvar on the offer - V jednom z mnoha regálů plných piv jsme zahlédli i českou značku Budvar!!
Liquor store - czech beer Pilsner Urquell on the offer - .. a taky pravé plzeňské!
Liquor store in Albury - Na pokladně v obchodu s alkoholem v Albury
Queen Victoria Market in Melbourne - V Melbourne nás naprosto fascinovala nabídka masa v místní proslulé tržnici.
Queen Victoria Market in Melbourne - Nabídka ryb a mořských plodů byla naprosto ohromující.
Melbourne Federation Square - 15.května 2014. Nejzajímavější místo v Melbourne bylo Federation Square.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Prostorná výstavní hala kynologického klubu státu Victoria, kde jsem měla tu čest posuzovat národní výstavu basetů, na kterou se přihlásilo 89 psů a fen z celé Austrálie. Národní výstavu pořádají australské kluby vždy jednou za 3 roky, a pokaždé v jiném státě. Letos se konala devátá v řadě a hostil jí The Basset Hound Club of Victoria. Druhý den na stejném místě posuzoval kolega z Holandska, Rudy Smits, klubovou výstavu tohoto klubu. V neděli byl prý výstavní maraton završen národní výstavou všech plemen.
Ve výstavním kruhu mne překvapila milá výzdoba s českými a australskými vlajkami.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Baby Puppy Dog Class - AMMIDAN YE STARTRACK. Judge Iva comment: well proportioned dog, excellent bone, lovely head of excellent shape, nice expression, good length of neck, excellent front and topline. Moves smoothly, lovely temperament.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Puppy Dog Class BEAUCHASSEUR STAND AND DELIVER (AI). Iva judge comment: Mahagony male of excellent proportions, wish to see more soundness in eyes, excellent forechest and ribcage, excellent feet, excellent angulation front and rear, moves well.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Junior Dog Class, Best Junior and res.CC BEAUCHASSEUR THE COACHMAN. Iva judge comment: Young hound of excellent construction, masculine head, excellent forechest, enough length of forearm to show his "fit-for-function" - enough ground clearance, excellent drive from rear.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Intermediate Dog Class DOWJAC TCHAIKOWSKYS TEMPO. Iva Judge comment: Dog of good size, wish he would be longer in body, good head, good length of neck, nice forechest, nice feet, balanced angulation fornt and rear, wish to see longer steps. Excellent handling.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Australian Bred Dog Class LONGBAY JOE DIAMONDS. Iva judge comment: Strong bone, full of substance, masculine head, dark eyes, bite OK for his age, excellent ribcage, wish to see longer upper arm, moves better in rear than in front.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Veteran Dog Under 10 years Class Sup.Ch. AMMIDAN ABRAHAM. Iva judge comment: Exellent type, well constructed, excellent sound eyes, excellent mover
9th National Basset Hound Chamiponship Show, 16.05.2014 - Winner Dogs - Dog CC Sup.Ch. LONGBAY YEOMAN OF THE GUARD and res.CC BEAUCHASSEUR THE COACHMAN.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Minor Puppy Bitch Class - 1st AMMIDAN YUE ZIVA, 2nd AMMIDAN TJ LORA. Iva judge comment: 
1. cat.nr. 47 - dark tri bitch of excellent feminine type, beautifull head and expression, yet soft in topline, needs ring training, nice temperament.
2. cat.nr.48 -- nice tri bitch, good construction, enough bone for a female, wish to see more stop in head line, a litttle wide in front, nice flashy movement.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Puppy Bitch Class BEAUCHASSEUR MONDAY MONDAY. Iva judge comment: Mahagony bitch of excellent type, good bone and substance, excellent ribcage, nice forechest, needs strengthen feet, excellent mover
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Junior Bitch Class - YARRAMBA LETS GET TO IT, res.CC Bitch. Iva judge comment: Tall red-and-white bitch of excellent type, good construction, lovely head and expression, excellent length of neck, ribcage could be better, excellent feet, well angulated front and rear, moves fluently.
9th National Basset Hound Champ.Show, 16.05.2014 - Winner Australian Bred Bitch Class - Ch. KARETA PRINCESS ROYAL (AI). Iva judge comment: - tri bitch of excellent construction, nice head, sound eyes, beautifull neck and forechest, excellent shoulder placement, well angulated front and rear, strong feet, level topline, moves well.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Bitches - CC and res.CC - Bitch CC, Runner-Up and 1st place Intemediate Class Bitch AMMIDAN NU JULIET. Iva judge commet: Beautifull red-and-white bitch, very feminine, yet full of type, nice head and expression, good length of neck, correct angulated front. and rear, level topline, moves with good drive and flashy, excellent temperament. 
On the right: res.CC and Winner Junior Bitch Class YARRAMBA LETS GET TO IT.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Best Fronted Bitch, Best Gaited Bitch, 2nd in Australian bred Class GLENFERN GOOD GOLLY MISS MOLLY
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Best in Show, Best of Breed, Dog CC, Winner Open Dog Class, Sup.Ch.LONGBAY YEOMAN OF THE GUARD. Iva judge comment: excellent type of hound, ballanced all-over, nice head, good length of neck, strong feet, excellent forechest, well angulated front and rear, paralel in movement, level topline, excellent mover
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Best baby Puppy AMMIDAN YE STARTRACK. Judge Iva comment: well proportioned dog, excellent bone, lovely head of excellent shape, nice expression, good length of neck, excellent front and topline. Moves smoothly, lovely temperament.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Winner Baby Puppy Bitch LONGBAY MILION DOLLER BABY (AI). Iva judge comment: 46 lovely tri bitch, good bone and substance for her age, dark eyes, nice gait, very promissing bitch
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Best Puppy and Winner Puppy Bitch Class BEAUCHASSEUR MONDAY MONDAY. Iva judge comment: Mahagony bitch of excellent type, good bone and substance, excellent ribcage, nice forechest, needs strengthen feet, excellent mover
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Bitch CC, Runner-Up and 1st place Intemediate Class Bitch AMMIDAN NU JULIET. Iva judge commet: Beautifull red-and-white bitch, very feminine, yet full of type, nice head and expression, good length of neck, correct angulated front. and rear, level topline, moves with good drive and flashy, excellent temperament.
9th National Basset Hound Championship Show, 16.05.2014 - Dar od sponzora - CHS Kamlea
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - V sobotu jsem měla tu čest posuzovat klubovou výstavu rhodeských ridgebacků. Přihlásilo se rekordních 107 psů a fen z celé Austrálie. Jelikož jsem se den předtím naučila dobře orientovat v australském výstavním systému, zvládla jsem tento počet v solidním čase, aniž bych někoho krátila na právu předvést svého psa co nejlépe. Musím říct, že kvalita RR je v Austrálii na vysoké úrovni, stejně jako předvedení. Bylo jenom málo jedinců, kterým bych zadala nižší známku, než výborná. Zde se ovšem výstavní známky neudělují, pouze se stanovuje pořadí ve třídě a teprve z vítěz tříd se vybírá jediný, který získá CC (Challenge Certificate). Od rozhodčího se očekává, že k umístěným psům ve všech třídách podá po výstavě psaný komentář, což jsem také u obou výstav učinila. Texty jsem si přepsala ze svých stručných poznámek již cestou z Austrálie během dlouhého nočního letu do Evropy.
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Junior Dog Winner MACUMAZAHN PLAYDIT TO THE BEAT. Iva judge comment - tall dog, balanced all over, beautiful head, correct eye, well angulated front and rear, moves well
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Winner Australian Bred Dog Class Ch. KIMBISHA MAKING MAGIC. Iva judge comment: 5 years old, nice neck, correct ridge, well proportioned, excellent mover
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Dog CC and res.CC - Sup.Ch. ELANGENI DREAM RUN and Ch. KUSHIKA HOLE IN ONE TD. Iva judge comment: dog CC cat.nr.44 – 7 years old dog, light wheaten, correct contruction, very elegant, sound eye, excellent mover and excellent handled. Dog res.CC cat.nr. 20 excellent representative of the breed, beautifull head, eye, excellent ridge, ribcage, excellent angulation and movement
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Best Puppy Bitch BARTESS HIARA. Iva judge comment:1. cat. nr. 56 – fine feminine type, visible forechest, excellent movement
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Best Junior Bitch, res.CC and Runner-Up Ch. ELANGENI GOT ME ON MY KNEES (AI). Iva judge comment: 1. cat.nr.68 – beautiful head and eye, well proportioned, super mover
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Best of Breed and Best in Show Ch. KUSHIKA SECRET BID. Iva judge comment: 5,5 years old, beautiful bitch of good proportions, excellent head, well angulated front and rear, excellent movement with long steps front and rear, and with good drive from rear. Good temperament
The Rhodesian Ridgeback Club of Victoria 28th Championship Show, 17.05.2014 - Best of Breed and Best in Show Ch. KUSHIKA SECRET BID. Iva judge comment: 5,5 years old, beautiful bitch of good proportions, excellent head, well angulated front and rear, excellent movement with long steps front and rear, and with good drive from rear. Good temperament
Yarramba Kennel - Czech import Al Capone Bohemia Horrido - Můj export do Austrálie, AL CAPONE BOHEMIA HORRIDO ve věku 4 let. hrdý otec tří vrhů v CHS Yarramba. V pozadí jeho syn Toby.
AL CAPONE BOHEMIA HORRIDO, my export to Australia in year 2010 - Cappy žije spokojeně v CHS Yarramba - chovatel Bryan Mangelsdorf. Thank you, Bryan, for making such nice home to Cappy!!
Cope Williams Winery - Sunday visit - Naši hostitelé Bryan a Paul nás v neděli pozvali na degustaci do vinařství. Ochutnali jsme několik zajímavých vín a domů si přivezli specialtu podniku, vinný likér Romsey Willow.
Visit at Cope Williams Winery in Romsey, Victoria - Cheers!
Garner´s Motorbike Hire Company, Melbourne - Pondělí 19.května už nás v této firmě v centru Melbourne čekala další motorka. Tenerka byla bohužel zadaná do Sydney, a tak volba padla opět na Suzuki V-Strom!
Garner´s Motorbike Hire Company, Melbourne - Poslední instrukce před odjezdem a šťastný úsměv na tváři Fandy.
On ride again!! - .. a jede se!!
Great Ocean Road - Naše první zastávka na Great Ocean Road - populární silnici podél břehů oceánu, kterou vybudovalo tři tisíce australských vojáků, kteří se navrátili z první světové války a vybudovali tak památník svým padlým kamarádům. Silnice byla otevřena v roce 1932 a propojuje několik městeček na pobřeží v celkové délce cca 400 km.
Great Ocean Road Memorial Arch - Zde je oficiální brána, značící začátek Great Ocean Road.
Great Ocean Road - 12 Apostles - Bezesporu nejznámější atrakcí této trasy jsou monumentální skalní útvary na břehu - 12 apoštolů. Eroze oceánu zde vybudovala tato skaliska, která jakoby vyčnívají na břehu neustále omývány prudkým vlnobitím. Dnes už není skalisek dvanáct , ale asi osm -a je vědecky dokázáno, že eroze se podepíše i na úbytku dalších. Oceán se zakusuje do útesů na břehu s velkou vehemencí a je spočítáno, že břeh ubývá několik centimetrů za rok.
Great Ocean Road - Bay of Island - Pohled od oceánu do vnitrozemí, kde se na rozlehlých zelených pastvinách pasu stáda dobytka , zde zejména krav.
Great Ocean Road - Marina in Warrnambool - S velkou oblibou navštěvujeme přístavy a kocháme se pohledem na jachty, rybářské lodi a tak. Zvuk cinkajících lan na stěžních je pro nás přímo opojný. Ve Warnamboolu byl přístav poloprázdný, ale líbilo se nám tam taky.
Halls Gap, Grampians - Od oceánu vedla naše cesta do hor - přijeli jsme už těsně před setměním, ale ještě jsme stihli navštívit informační centrum a vyhledat ubytování v chatkách.
Avonga Cottage in Hall Gap - V Halls Gap jsme přespali v pěkné chatě, vybavené kompletně od televize, přes mikrovlnku až po pračku se sušičku, a samozřejmě byl k dispozici BBQ na verandě. Tento večer jsme ochutnali grilovaná kachní stehna, zakoupená v marinádě v místním koloniálu. Byla vynikající!!
Kangaroos in cricket stadium in Hall Gap - V horském středisku Halls Gap nás fascinovalo stádo klokanů pasoucí se na kriketovém hřišti. Byli tak zvyklí na lidí, že jim ani zvuk naší motorky nevadil a nenechali se vyrušit ze své večerní pastvy.
Kangaroo in Halls Gap - a tenhle štramák si nás prohlížel ráno v místním parku..
The Grampians - Boroka Lookout - Středa 21.května - brzo ráno jsme vyjeli na vyhlídku Boroka, takže jsme zažili krásné stoupání ranní mlhou, která se nahoře protrhla a bylo slunečno.
The Grampians - Mac Kenzie Falls after bush fire - Neměli jsme tušení, jaké škody nadělá lesní požár. V pohoří Grampians řádil tento živel před pár měsíci a poškodil velkou část lesa.
The Grampians after bush fire - Projížděli jsme doslova mrtvou krajinou, ale na kmenech některých stromů již bylo vidět, že příroda se opět probouzí.
Wineyard in Grampians Estate - Vinice pod pohořím Grampians.
Grampians Estate Winery - Poslední zastávka na kávu a sklenku výborného vína před příjezdem do Romsey, kde budeme ještě po dva dny hosty v CHS Yarramba.
The Grampians Estate Winery - V ochutnávce zvítězilo červené víno s názvem Grenache. Lahvinku jsme také dovezli až domů a slavnostně otevřeli a vypili na počest ukončení studií našich potomků v červnu pár týdnů po našem návratu.
The Grampians Estate Winery - V tomto vinařství nabízejí kromě vína i kávu a mezi suvenýry jsme objevila i zajímavou publikaci o psech- rodinných společnících australských vinařů. Je to fotokniha plná portrétů různých psů. Zajímavý počin!
Skoda - Czech mark car in Australia - Na cestách - celkem 2 tisíce km na motorce a 800 km autem - jsme párkrát potkali škodovky - Oktávky a Yetti. Tuhle na benzíně jsem prostě musela vyfotit!!
Romsey - home of kennel Yarramba - Přijeli jsme zpět do Romsey k našim hostitelům Bryanovi a Paulovi. Už jenom jeden den, a musíme balit...
Black Spur Road - Tato silnice je vyhlášená mezi motorkáři. V květnu ale už není jejich sezóna, a tak jsme narazili na čoudící dodávku...
Black Spur Road - Tak tohle bylo parádní loučení s motorkou. Ted už jenom poslední zastávka na BBQ a přes celé Melbourne vrátit motorku...
BBQ at the end of Black Spur Road - Naše poslední BBQ před naší poslední cestou v sedle.
Bush fires info plate at Black Spur - Informační cedule hovoří o lesním požáru, který zde byl před 5 lety.
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Austrálie 2014

Description

Period

Statistics

 • 178 photos
 • 1 like

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Nasněžila vám 20% SLEVA. Sněhu zatím moc není, tak si aspoň užijte slevu 20 % na všechny dárky z vašich fotek. Platí po zadání kódu: Zima2023 v objednávce.
S kódem: Zima2023 Akce platí do 5. 2. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Austrálie 2014
Comments Add